O súkromnej klinike v Trnave ste určite uvažovali, ak ste nemali v pláne v nemocničnom prostredí zotrvať dlhšie, ako je to nutné. A skutočne sú poranenia alebo druhy operácií, ktoré si nevyžadujú hospitalizáciu pacienta na dlhšie ako 24 hodín. Výhoda? Pacient odchádza do domácej liečby bez rizika nakazenia sa nemocničnými bacilmi. 

Traumatológia v Trnave

Čo rieši traumatológ

Traumatológia je odvetvie medicíny, ktoré pomáha pacientom vyliečiť sa zo zranení kostí alebo svalov, ktoré nadobudli pri športe alebo bežnom živote, či už pri pádoch, dopravných nehodách, alebo násilnom správaní iných osôb. Niečo ste si zlomili, podvrtli alebo máte problém so svalovými zápalmi? Traumatológ je odborník na kosti, svaly aj kĺby. Ak je to nutné, vykonáva nielen ošetrenie kože a pohybového aparátu, ale aj rozsiahlejšie chirurgické zákroky. Odbor traumatológie je úzko spätý s ortopédiou, rozdiel medzi nimi je v tom, že traumatológ rieši poranenia pohybového aparátu, nie jeho deformácie, a preto o traumatológii možno inak hovoriť aj ako o úrazovom lekárstve alebo nehodovej chirurgii. 

V súkromnej klinike v Trnave traumatológa nájdete. K najčastejšie vykonávaným chirurgickým zákrokom traumatológie patrí operácia menisku, artroskopia kolena, členka alebo ramena, plastika krížneho väzu, operácie jabĺčka či extrakcia kovového chirurgického materiálu zo zahojených zlomenín kostí. Obzvlášť športovci majú s podobnými zákrokmi bohaté skúsenosti. Vždy poteší, ak sa po chirurgickom zákroku môžeme liečiť v domácom prostredí a nemusíme byť pripútaní na lôžko v neznámom prostredí s cudzími ľuďmi sťažujúcimi sa na vlastnú bolesť. Využitím odborných služieb súkromnej kliniky v Trnave môže byť aj operácia kolena jednodňovou záležitosťou. Rekonvalescencia už prebieha v pohodlí domova. 

Metódy liečby poranení

Niektorí športovci majú bohaté skúsenosti s operáciou menisku. Opuchnuté koleno im bráni v pohybe alebo blokuje kolenný kĺb. Najčastejšou metódou liečby je zošitie menisku, no vo vážnejších prípadoch sa traumatológ uchyľuje k jeho odstráneniu. Pacientov môžu potrápiť aj kĺby – či už sa v nich vyskytujú voľné kĺbové telieska, alebo tkanivo kĺbového puzdra, všetko sa dá riešiť miniinvazívnou cestou, a to artroskopickými výkonmi. V prípade náročných zlomenín kostí oddelenie traumatológie v Trnave vykonáva extrakciu kovového materiálu, ktorý bol do tela zavedený na liečbu komplikovaných zlomenín. Tento zákrok sa vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestézii. Súčasťou liečby je využívanie moderných prístrojov slúžiacich na diagnostikovanie problémov (napr. RTG či sonografické vyšetrenie). Moderné prostredie kliniky, odborníci s 30-ročnou praxou a k tomu kvalitné medicínske prístroje garantujú, že aj vaša liečba dopadne podľa vašich predstáv.