„Ísť pod nôž“, ako bežne hovoríme, keď máme absolvovať chirurgický zákrok, nie je pre nijakého pacienta príjemný zážitok. Má strach z bolesti počas operácie, počas rekonvalescencie, no tiež sa obáva z výsledku zákroku. Ak navštívite súkromnú kliniku v Trnave, môžete si byť istí, že budete spokojní po všetkých stránkach – po odbornej i tej ľudskej. 

Chirurgia v Trnave

Chirurgia rieši naše malé i veľké problémy

Niekedy je chirurgický zákrok nevyhnutný, inokedy je skôr otázkou estetickou. V každom prípade je nutné absolvovať predoperačné vyšetrenie, na ktorom lekár posúdi zdravotný stav pacienta, oboznámi ho s predoperačnou prípravou, postupom operácie, príp. možnými následkami v prípade, že niečo nevyjde podľa predstáv. Pacient zároveň získava informácie potrebné pre obdobie rekonvalescencie a termín ďalšej kontroly, ak ide o náročnejší zákrok. 

Súkromná klinika v Trnave je zdravotnícke zariadenie, pre ktoré sa rozhoduje čoraz viac pacientov. Odborníci s viac ako 30-ročnou praxou, moderne vybavené priestory, prístroje a tiež izby, v ktorých pacient nestrávi viac ako 24 hodín, lákajú všetkých, ktorí s nemocničným prostredím nemajú dobré skúsenosti. Ak máte absolvovať chirurgický zákrok v Trnave, dvakrát zvážite, či to bude v klasickom nemocničnom zariadení alebo v súkromnej klinike, kde s ďalšími pacientmi a ich boľačkami ani neprídete do kontaktu, čo hrá do kariet nielen vašej psychike, ale tiež zdravotnému stavu. Či potrebujete riešiť problémy štítnej žľazy operačnou cestou, alebo podstúpiť operáciu žlčníka, slabinových, pupočných či iných prietrží, dostanete sa do rúk profesionálom a pred operáciou i po nej pobudnete pár hodín v nadštandardne vybavených priestoroch kliniky. 

Príprava na chirurgický zákrok

Pacient sa na chirurgický zákrok akéhokoľvek druhu pripravuje predovšetkým tak, že eliminuje faktory, ktoré by mohli prispieť k vzniku pooperačného rizika. Chirurg pacienta informuje, v akom stave sa má na operačný zákrok dostaviť (napr. zakázaná konzumácia jedla a nápojov či konkrétnych liekov pár hodín vopred ) a oboznamuje ho o celom priebehu operácie, aby sa na ňu mohol nielen fyzicky, ale tiež psychicky pripraviť. Niekedy je nutná aj medikamentózna príprava, v podobe lokálnej alebo celkovej anestézie či podanie infúzie. Súčasťou niektorých predoperačných vyšetrení je monitorovanie srdcovej činnosti a vyšetrenie krvi. Aj na chirurgii v Trnave je pacient oboznámený s možnými pooperačnými komplikáciami a spôsobmi, ako im predchádzať. Po absolvovaní chirurgického zákroku je prevezený do vlastnej izby, kde mu je do nasledovného rána venovaná odborná pooperačná starostlivosť. Ak máme možnosť rozhodnúť sa, komu zveriť do rúk naše zdravie, vyberajme s citom. Súkromná klinika v Trnave vás nesklame.