Ortopédia a traumatológia Trnava - Medican Clinic

O ambulancii

Poskytujeme vysokokvalitnú lekársku starostlivosť zameranú na výkony jednodňovej chirurgie. Rozsah našich lekárskych služieb zahŕňa dôležité oblasti ľudského života ako sú zdravie, pohyb, šport.

Špecializujeme sa na výkon moderných miniinvazívnych zákrokov a artroskopických operácií, ktoré sú radikálne a pritom natoľko šetrné, že ich pacient absolvuje v ambulantnom režime bez hospitalizácie. Jednodňová chirurgia umožňuje výrazne skrátiť čas pobytu pacienta v zdravotníckom zariadení, minimalizuje predoperačný stres a eliminuje riziko nemocničných nákaz. Do domáceho prostredia pacient odchádza po krátkom odpočinku, prípadne po 24 hodinách.

Ordinačné hodiny

Deň Ordinačné hodiny
Pondelok – Piatok 7:30 – 15:30
Sobota Neordinujeme
Nedeľa Neordinujeme

Najčastejšie zákroky

Operácia menisku

Pri poškodení menisku dochádza k bolesti, opuchu a mechanickým príznakom, ako je obmedzenie hybnosti alebo blokovanie kolenného kĺbu. Najmä u mladých športovcov je potrebné ošetriť poranenie menisku zošitím – sutúrou. Inokedy je vhodnejšie meniskus odstrániť.

Artroskopia kolena, členka alebo ramena

Najčastejšie artroskopické výkony v kĺboch sú extrakcia voľných kĺbnych teliesok – myšiek, terapia impingement syndrómu, ošetrenie disekujúcej osteochondrózy talu, toaleta chrupiek, odstránenie reaktívne zmeneného tkaniva kĺbneho púzdra – synovie.

Plastika krížneho väzu

Jeden z najbežnejších spôsobov poranenia predného skríženého väzu je priamy náraz do kolena, čo sa stáva pri športe, najmä pri futbale, páde na lyžiach, basketbale a volejbale. Existujú viaceré operačné meody, ako zlatý štandard sa označuje technika pomocou šľachy pod jabĺčkom.

Vykĺbenie
jabĺčka

Femoropatelárna bolesť v prednej časti kolenného kĺbu vzniká pri poškodení chrupavky jabĺčka alebo kostného zárezu v stehennej kosti. Tento stav sa nazýva femoropatelárna artóza.V niektorých prípadoch je táto bolesť spôsobená abnormálne vyvinutým femoropatelárnym kĺbom.

Extrakcia osteosyntetického materiálu

Extrakcia osteosyntetického materiálu znamená vybratie kovového chirurgického materiálu zo zhojených zlomenín kostí, prípadne po iných chirurgických zákrokoch. Podľa charakteru použitého chirurgického materiálu sa tento zákrok vykonáva v celkovej, prípadne lokálnej anastézii.

Čo u nás nájdete

Skúsenosti – Dlhoročná prax a vynikajúce výsledky operácií

Liečba – komplexná a moderná liečba pohybového aparátu

Kvalita diagnostiky – najmodernejšie laboratórne a vyšetrovacie prístroje

Neinvazívne operácie – odchod domov po krátkom odpočinku

Moderné priestory – a kvalitná diagnostická operačná technika

Galéria

KONTAKTNÝ FORMULÁR

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom formulára nižšie.