Neurochirurgia patrí medzi najvyťaženejšie kliniky. Rieši široké spektrum zdravotných problémov. Nenavštevujú ju len pacienti, ktorých trápia bolesti hlavy alebo chrbta. Nájdeme tu už aj malé deti s poruchami reči, ľudí trpiacich poruchami spánku či cukrovkárov. Čo všetko riešia lekári na neurológii a prečo je vhodné občas absolvovať preventívnu prehliadku?

Neurochirurgia patrí medzi najvyťaženejšie kliniky. Rieši široké spektrum zdravotných problémov. Nenavštevujú ju len pacienti, ktorých trápia bolesti hlavy alebo chrbta.
Neurochirurgia Trnava – Medican.sk

Neurochirurgia v Trnave odhalí aj váš problém

Za neurológom sa nedostaneme len tak. Zvyčajne na to potrebujeme odporúčanie od všeobecného lekára alebo od iného špecialistu, ktorý posúdi, že práve klinika neurochirurgie dokáže vyrieši náš problém. Ak trpíme bolesťami chrbta, kĺbov alebo končatín, nemusí ísť nevyhnutne o neurologický jav. Postačí jedna návšteva u ortopéda a liečba sa uberie celkom iným smerom. Sú však situácie, keď je zrejmé, že budeme potrebovať neurologické vyšetrenie. Zvlášť starší sa stretávajú s obmedzenou pohyblivosťou končatín a práve na neurológii sa dokáže, že prekonali cievnu mozgovú príhodu. Neurológia rieši problémy s nespavosťou, svalové ťažkosti a tiky, poruchy so spánkom, rečou, rečové problémy či časté závrate. 

Na neurológii vám dokážu spraviť množstvo vyšetrení, kratšie trvajú pol hodinu, dlhšie a náročnejšie aj hodinu. Práve tu môžete absolvovať magnetickú rezonanciu alebo tomografiu. Odhalia, či netrpíte migrénou, zdravotnými komplikáciami sprevádzajúcimi diabetes, Parkinsonovou alebo Alzheimerovou chorobou, príp. či nemáte sklony k epilepsii. Je aj množstvo iných chorôb, s ktorými vám môžu pomôcť na neurochirurgii. Časté bolesti hlavy, bedrovej a krčnej chrbtice, nôh a aj poúrazové stavy tiež patria do rúk skúseným neurochirurgom. Vedeli ste, že na neurologické vyšetrenie sa nedostanete hneď? Treba rátať s dlhšou čakacou dobou, práve pre komplikovanosť a zdĺhavosť vyšetrenia. Špičkovú neurochirurgickú ambulanciu nájdeme aj v Trnave. 

Úlohy neurológie a dôležitosť prevencie

Odborníci v oblasti neurochirurgie dokážu diagnostikovať a liečiť problémy týkajúce sa nervovej sústavy, ale sú tu aj na to, aby sme mohli absolvovať preventívne vyšetrenie, ktoré nám dokáže odhaliť aj závažné ochorenie, o ktorom možno ani netušíme. Cievna mozgová príhoda je napr. 3. najčastejšia príčina smrti na svete. Pacienti, ktorých trápia príznaky ako zhoršené videnie (dvojité alebo hmlisté), pokles ústneho kútika, svalové kŕče alebo závraty, by mali absolvovať vyšetrenie na neurochirurgii, obzvlášť ak cievnu mozgovú príhodu už raz absolvovali. K častým návštevníkom neurochirurgie tiež patria ľudia s nadváhou, fajčiari, pacienti s vysokým krvným tlakom. Neurochirurgia dokáže odhaliť krvácanie do mozgu, otras mozgu či sklony k epilepsii. Rodičia s malými deťmi bývajú tiež často posielaní k neurológovi, ktorý dokáže odhaliť príčinu nesprávneho rečového vývoja alebo vývoja chôdze. Navštívte neurochirurgiu v Trnave, kým ešte nie je neskoro vyriešiť váš problém.