Tiež ste sa kedysi dušovali, že vy okuliare isto nebudete potrebovať? Naše oči starnú podobne ako naša pokožka, a pokiaľ im nevenujeme dostatočnú starostlivosť a naša strava neobsahuje dostatok vitamínov, môže sa stať, že jedného dňa spozorujeme, že náš zrak nie je tým, čím býval…

Navšívte očného lekára v Trnave

Poruchy videnia ako sprievodný jav civilizačných chorôb

Kedysi nám hovorili, aby sme toľko nepozerali na televízor, lebo sa nám pokazí zrak. Dnes sú však technológie také moderné, že by bolo smiešne hovoriť o nich ako o nepriateľoch našich očí. Už aj smartfóny sú riešené tak, aby sa dokázali jasom obrazovky prispôsobiť akémukoľvek svetlu v priestore, nech sa naše oči zbytočne nenamáhajú. Čím ale naše oči skutočne trpia, je naše ignorovanie žmurkania. Keď sa na niečo naozaj zapozeráme, zabúdame žmurkať, naše oči sa nedokážu zvlhčiť, a tak trpia. Toto však nie je jediná príčina našich problémov s očami.

Oči sú zrkadlom duše a je pravda, že aj zrkadlom nášho zdravotného stavu. Veľakrát za zhoršením zraku stoja oveľa vážnejšie problémy. Naše telo nám zhoršením zraku dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Nedokážete dobre zaostriť? Vidíte dvojmo? Máte obmedzené zorné pole alebo ste stratili schopnosť rozoznávať farby? Ochorenie zraku môžete mať zdedené, ale môže vzniknúť aj vplyvom poranenia mozgu či dokonca ako dôsledok rakoviny, ochorení hypofýzy, vysokého krvného tlaku či cukrovky. Rokmi omieľaná veta, aká je prevencia dôležitá, je aktuálna zvlášť v dnešnej dobe, keď sme tak veľmi ovplyvňovaní stresom, nedostatkom spánku, nedostatkom pohybu či nesprávnou výživou. Objednajte sa na konzultácie na súkromnej klinike v Trnave a ubezpečte sa, že je s vaším zrakom všetko v poriadku, aj keď nepociťujete príznaky zhoršenia zraku. 

Spoľahnite sa na pokrokové očné lekárstvo

Očného lekára môžeme, samozrejme, vyhľadať, aj pokiaľ trpíme ochorením zraku zápalového charakteru. Potrápi aj krátkozrakosť, ďalekozrakosť, ale i prirodzené starnutie orgánu zraku približne v 40. či 50. roku života. Pacienti akéhokoľvek veku riešia často šedý alebo zelený zákal šošovky. Na služby očného lekárstva v Trnave sa môžete obrátiť bez strachu. Čaká tu na vás moderné prostredie a lekári s dlhoročnou odbornou praxou. Či kliniku navštívite preventívne, ale vás trápi konkrétne ochorenie, vďaka moderným prístrojom dokážu lekári presne diagnostikovať váš problém a pustiť sa do liečby, prípadne problém vyriešia chirurgickou cestou. Špecializujú sa na ochorenia očných viečok, rohovky, šošovky, zrakových nervov či anomálie pri pohybe očí. Navštívte očného lekára v Trnave v prípade, že vám diagnostikovali šedý zákal, syndróm suchého oka alebo máte záujem o korekciu dioptrií. Určite sa dočkáte ľudského a kvalifikovaného prístupu, veď toto všetko od moderného zdravotníctva máme právo vyžadovať.